Usuwanie subitu

Dawniej parkiety i posadzki w domach oraz budynkach użyteczności publicznej montowane były przy użyciu taniego kleju, czyli subitu. Niestety z czasem okazało się, że jest to bardzo szkodliwe lepisze smołowe, które należy usunąć, jeśli chcemy, aby nasze pomieszczenia były bezpieczne w użytkowaniu. Nasza firma specjalizuje się w bezpiecznym, bezpyłowym usuwaniu subitu przy użyciu najlepszego parku maszyn. Odkryłeś w swoim domu pod parkietem tę szkodliwą substancję? Skontaktuj się z nami, zapewniamy bezpieczne i sprawne usuwanie subitu!

DEMONTAŻ PARKIETU

Podłogi drewniane, parkiety po latach użytkowania tracą swój piękny wygląd i zamiast zdobić – szpecą pomieszczenia, ponadto dawniej często były montowane na subit, który jest rakotwórczy. Jeśli planują Państwo remont i wymianę podłóg zapraszamy do kontaktu. Firma Floor-tech zajmuje się profesjonalnym usuwaniem starych parkietów oraz wszelkiego rodzaju podłóg drewnianych, a także usuwaniem szkodliwego subitu i jego utylizacją.

SZLIFOWANIE POSADZEK ANHYDRYTOWYCH

Coraz częściej wykonuje się wylewki anhydrytowe, które gwarantują idealnie gładką i równą powierzchnię. Tego typu wylewki przed podłożeniem podłogi należy wyszlifować. Takich prac nie należy robić samemu, ponieważ podczas szlifowania powstaje pył, który jest szkodliwy dla człowieka. Pracownicy naszej firmy szybko i fachowo wykonają szlifowanie przy użyciu odzieży ochronnej, wysokiej klasy szlifierek i odkurzaczy przemysłowych.

SZLIFOWANIE POSADZEK CEMENTOWYCH

Jeśli planujemy wykonać parkiet lub innego rodzaju podłogę drewnianą, przed położeniem materiału należy wyszlifować posadzkę. Praca ta polega na usunięciu tzw. zacierki. Dzięki takiemu zabiegowi posadzka lepiej wchłania grunt pod klej i daje nam pewność, że położony parkiet nie będzie się odklejał od posadzki. Firma Floor-tech wykonuje profesjonalne szlifowanie korzystając z wysokiej klasy sprzętu. Cała praca wykonywana jest bezpyłowo.

USUWANIE STAREGO KLEJU

Po demontażu starego parkietu czy glazury zawsze zostają stare resztki kleju, który należy usunąć. Ten zabieg należy dokładnie wykonać, aby nowo położona podłoga była równa i dobrze przylegała do podłoża. Nasi pracownicy dokładnie i profesjonalnie oczyszczą posadzkę ze starego spoiwa przy użyciu profesjonalnych maszyn.

UTYLIZACJA SUBITU

Firma Floor-tech kompleksowo wykonuje zlecenia zostawiając po sobie idealny porządek. Zajmujemy się także utylizacją starych podłóg, subitu i powstałego urobku.

Subit – niebezpieczna substancja w naszym domu

Kilkadziesiąt lat temu – głownie w latach 80. – budowa i urządzenie domu były prawdziwym wyzwaniem. Dostępnych materiałów było niewiele, a ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Niestety o niebezpiecznych właściwościach używanych w budownictwie materiałów przekonujemy się często po wielu latach. Takim groźnym odkryciem kilka lat temu był azbest, o którego szkodliwym działaniu aktualnie wiedzą już chyba wszyscy. Jednak niebezpieczeństwo może być bliżej nas niż podejrzewamy. Parkiety drewniane wykonywane w latach 80. bardzo często mocowane były do podłoża za pomocą subitu.

Jak rozpoznać subit i co to jest?

Czym jest subit? To pewnego rodzaju lepik o ciemnej barwie. Jak go rozpoznać? Jest on bardzo trudny do usunięcia i wydziela specyficzny, nieprzyjemny zapach, a swoim kolorem i konsystencją przypomina smołę. Najczęściej o obecności subitu mieszkańcy dowiadują się wyczuwając wcześniej specyficzny smolisty zapach, w miejscach intensywniej użytkowanych może pojawić się czarny pyłek. Dlaczego subit daje o sobie znać dopiero teraz, po tylu latach? Często stary parkiet ulega różnym deformacjom i rozszczelnieniu, wówczas subit staje się bardziej wyczuwalny.

Subit, czyli lepik asfaltowy do użycia na zimno, jest mieszaniną asfaltów, rozpuszczalników, wypełniaczy i plastryfikatorów. Lepik ten jest bardzo niebezpieczny zdrowia! Warto wiedzieć, że subit wydziela bardzo szkodliwy benzopiren, mający działanie rakotwórcze.  Pierwszymi objawami szkodliwego działania subitu jest gorsze samopoczucie mieszkańców, problemy z zasypianiem, bóle głowy, kaszel i problemy z oddychaniem, jednak długotrwały kontakt z subietem może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Dlaczego usuwanie subitu powinni wykonać fachowcy?

Odkryłeś obecność subitu pod parkietem w swoim domu? Pod żadnym pozorem nie decyduj się na usuwanie subitu we własnym zakresie. Warto tę czynność zlecić specjalistom, którzy wiedzą jak usunąć subit w bezpieczny sposób. Nasi specjaliści przeprowadzają usuwanie subitu w specjalnych kombinezonach i maskach – wdychanie pyłu powstałego podczas usuwania subitu jest bardzo szkodliwe dla zdrowia!