POMIAR WILGOTNOŚCI POSADZKI I WYTRZYMAŁOŚCI

W przypadku gruntownego remontu podłogi lub prac w nowobudowanym domu, zanim położymy na podłodze wybrany materiał – na przykład parkiet lub płytki, konieczne jest wykonanie podkładu podłogowego. Będzie on równą bazą, która wraz z wybranym materiałem stworzy trwałą i estetyczną podłogę. Żeby jednak tak się stało, a podłoga w naszym domu pięknie prezentowała się przez długie lata, konieczne jest wykonanie pomiaru wilgotności posadzki. Takie badanie pomiarowe powinno poprzedzić montaż desek parkietu – pozwoli to na określenie stanu wylewki i uniknięcie błędów oraz awarii posadzki i znajdującej się na niej podłogi.

Oferujemy naszym Klientom usługę pomiaru wilgotności posadzki, a także jej wytrzymałości i jakości wykonania. Nieinwazyjne badanie posadzki wykonujemy przy użyciu nowoczesnych urządzeń pomiarowych. Nasi specjaliści na podstawie uzyskanych danych przeanalizują i ocenią stan, a także jakość posadzki. Taki specjalistyczny pomiar wilgotności posadzki oraz wytrzymałości i jakości wykonania jest podstawą do odbioru technicznego mieszkania, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji przy montażu podłogi, a także jej niszczenia.

Dlaczego warto przeprowadzić pomiar wilgotności posadzki, a także skontrolować jej stan?

Przyspieszone tempo budowy – szczególnie w przypadku inwestycji deweloperskich, może skutkować pewnymi zaniedbaniami i niedopatrzeniami. Jednak pewnych procesów nie można pominąć czy przyspieszyć. Tak jest między innymi z suszeniem posadzek, które potrzebują odpowiednich warunków i czasu by uzyskały swoje właściwości. Czym powinna charakteryzować się dobrze wykonana posadzka? Oto jej najważniejsze cechy:

  • – Odpowiednia twardość
  • – Równa – maksimum 2 mm odchyłu na powierzchni 2 m, brak większych nierówności
  • – Bez spękań
  • – Odpowiedni poziom wilgotności
  • – Pozbawiona rozwarstwień

Przeprowadzając specjalistyczne badanie – dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów, a także sprzętu jakim dysponujemy jesteśmy w stanie określić wszystkie wymienione wyżej parametry posadzki. W sytuacji gdy parametry nie będą zgodne z normami, będzie stanowiło to podstawę do dalszych działań (np. egzekwowania poprawek ze strony dewelopera).

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar wilgotności posadzki. Specjalizujemy się także w wykonywaniu wysokiej jakości parkietów drewnianych.

Telefon: 791 194 900