Dlaczego nie warto podejmować się usuwania subitu samodzielnie?

O tym, jak szkodliwy i groźny dla zdrowia może być subit, wiemy bardzo dobrze. Niestety nie zawsze mamy świadomość, że ta lepiąca maź znajduje się właśnie pod naszym parkietem. Samo niedociągnięcie budowlane może ujrzeć światło dzienne dopiero wtedy, kiedy zdecydujemy się na przeprowadzenie remontu. Czy możemy samodzielnie usunąć subit? Czy lepiej będzie zatrudnić do tego fachowców?

Na czym polega usuwanie subitu?

Szkodliwy lepik pod parkietem to zmora osób, które posiadają mieszkania powstałe w latach 70.-80. ubiegłego wieku, kiedy to dostęp do dobrej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych nie był tak zadowalający. W większości z nich z pewnością pod parkietem znajduje się lepik uznawany powszechnie za szkodzący naszemu zdrowiu. Co istotne, im dłużej subit znajduje się w naszym otoczeniu, tym większą krzywdę może wyrządzić. Jak najszybciej po jego rozpoznaniu powinniśmy zabrać się za usunięcie owej mazi. Pierwsze, co przyjdzie nam na myśl to skontaktowanie się z fachowcami doświadczonymi w tak skomplikowanych i wymagających skupienia zadaniach. Ekipy oferujące usuwanie subitu Warszawa zajmą się procesem od początku do końca bez potrzeby naszej ingerencji. Pomaga im w tym specjalne wyposażenie takie jak kombinezony, maseczki i okulary ochronne. Proces usuwania subitu z posadzki opiera się bowiem na jego zdzieraniu za pomocą planetarnych szlifierek. Jeśli mamy do czynienia z betonem, proces może wymagać nieco więcej pracy. Czy możemy zająć się tym samodzielnie?

Czy można samodzielnie usunąć subit?

Wielu z nas może pomyśleć, że wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie maszyny i można od razu przystąpić do usuwania groźnego lepiku. W rzeczywistości wygląda to jednak nieco inaczej. Co może sprawić nam kłopot? Przede wszystkim brak doświadczenia, sprzętu i akcesoriów ochronnych. Nie każdy z nas wie, jak powinna wyglądać prawidłowa obsługa kupionych bądź wypożyczonych narzędzi. Zamiast efektywnej pracy możemy więc napotkać na drodze wiele przeszkód takich jak nadmierne nagrzewanie się subitu. W efekcie lepik zaklei tarczę obrotową, a unoszący się pył będzie stanowić zagrożenie dla nas i bliskich przebywających w tym samym pomieszczeniu. Zwykle także prócz samego subitu ściąga się warstwę posadzki, co możliwe jest wyłącznie przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Jak widzimy, próby usuwania subitu na własną rękę niekoniecznie będą opłacalne. Zatrudnienie fachowców jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na skutecznym pozbyciu się lepiku spod posadzki. Po więcej informacji na temat usługi usuwania subitu zapraszamy do oferty naszej firmy!