Jakie są największe zalety parkietów drewnianych?

Parkiety drewniane są jednym z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych podłóg. Dużo osób decyduje się na nie ze względu na trwałość i elegancki wygląd. Mimo to parkiety z drewna mają o wiele więcej zalet, niż można by się spodziewać. Które z nich warto znać?

Zalety parkietów drewnianych

Parkiety wykonane z litego drewna znane są z tego, że są trwałe, estetyczne i łatwe w utrzymaniu. To właśnie mnogość ich zalet wpływa na tak dużą popularność. To, co rzuca się w oczy jako pierwsze to z pewnością ponadczasowy charakter i piękny wygląd drewnianych podłóg. Mówiąc o zaletach, nie można pominąć faktu, iż parkiety z drewna są idealnym rozwiązaniem dla alergika. Drewno bowiem to materiał, który nie uczula. Warto wspomnieć także o tym, iż takie parkiety są naturalną izolacją termiczną oraz akustyczną. Drewno w dużo mniejszym stopniu przewodzi dźwięki oraz ciepło. Jak widać, wiele przemawia za tym, by wybrać parkiet drewniany do swojego domu lub mieszkania.

Jak wybrać odpowiedni parkiet drewniany do domu?

Decydując się na zakup parkietu z drewna, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim warto zastanowić się, jaki rodzaj drewna będzie najlepiej pasował do stylu i aranżacji danego pomieszczenia. Następnym krokiem będzie zadecydowanie, czy parkiet miałby być lakierowany, olejowany czy może lakierowany na mokro. Nie bez znaczenia jest także rodzaj desek. Mogą one być szerokie lub wąskie. Czymś, o czym nie można zapomnieć, jest określenie właściwego rozmiaru desek. W razie potrzeby można skonsultować się także z producentem parkietów, który pomoże każdemu klientowi w wybraniu odpowiedniego rozwiązania.

Użytkowanie parkietu i renowacja

Parkiet wykonany z litego drewna ma szansę służyć przez wiele lat, ale trzeba przestrzegać zasad jego pielęgnacji i użytkowania. Niezbędne jest oczywiście regularne odkurzanie i mycie parkietu w celu usunięcia kurzu i brudu. Do czyszczenia konieczne jest wykorzystanie specjalnych środków chemicznych przeznaczonych do drewna. Woskowanie parkietu raz na jakiś czas może zapobiec uszkodzeniom oraz zarysowaniom. Maty antypoślizgowe i wszelkie dywaniki również pomogą w zabezpieczeniu drewnianego parkietu przed powstawaniem rys. Przed renowacją parkietu, należy upewnić się, że nie będzie potrzebne usuwanie subitu Warszawa. Do montowania parkietów w latach 80. i 90. ubiegłego wieku wykorzystywano niebezpieczny lepik, który nawet po takim czasie stanowi zagrożenie dla domowników.

W razie potrzeby usunięcia subitu, renowacji parkietu i innych prac związanych z podłogami i posadzkami, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Floortech.